Gün
Saat
Dakika
Saniye
%50 İndirim süresi doldu

ÖZEL TEKLİF – WooComin’da %50 Tasarruf Edin – Sınırlı Süreli İndirim!

E-Ticaret’e Nasıl Başlanır?

Herkes bir e-ticaret işi başlatabilirken, önceden plan yapmayanlar kar elde etmek için mücadele edecek. E-ticaret şirketleri nişlerini belirlemeli, rekabetlerini araştırmalı, bir iş modeli seçmeli ve bir pazarlama stratejisi geliştirmelidir. Aşağıdaki çerçeveyi kullanarak, beş basit adımda başarılı bir e-ticaret işi için bir temel oluşturabilir ve yaygın tuzaklardan kaçınabilirsiniz.

Adım 1: İşinizi Belirleyin

Ne satacağınızı belirlerken tutkunuzu, uzmanlığınızı ve trend olan ürünlerinizi göz önünde bulundurun. Bunu ilham almak için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanın, ancak burada durmayın. Modaya uygun ürünlerden çok para kazanabilirsiniz, ancak her sıcak trend sonunda soğur. Müşterilerinin ihtiyaçlarını sürekli olarak karşılarken belirli bir ihtiyacı karşılayan e-ticaret işletmeleri en büyük başarıya ulaşacaktır.

Aşırı doygun pazarlardan da uzak durun. Her zaman daha fazlasını sağlamaya ve daha az ücret almaya istekli başka bir mağaza olacaktır. Bunun yerine, etrafında olağanüstü bir müşteri deneyimi oluşturabileceğinizden emin olduğunuz bir pazar alanı seçin

Ürününüzün dijital mi yoksa fiziksel mi olacağını da düşünmelisiniz. Unutmayın, seçtiğiniz ürün genel ticari faaliyetlerinizi etkileyecektir. Örneğin, büyük veya kırılgan ürünler, nakliyeyi daha zor ve maliyetli hale getirecektir.

Adım 2: Pazarı Araştırın

Nişinizi belirledikten sonra, hedef kitlenizi araştırmanız gerekir. Potansiyel müşteri sayısını en üst düzeye çıkarmak için çok geniş bir kitleyi hedeflemeye meyilli olabilirsiniz, ancak bu bir hatadır. Dediği gibi, “Herkesi memnun etmeye çalışırsanız, sonunda kimseyi memnun edemezsiniz.” Bunun yerine, tekliflerinizle en çok ilgilenecek bir kitleyi hedefleyin.

Ayrıca hangi iş yapısının size en iyi hizmet vereceğine de karar vermelisiniz. Stoksuz satış yapmayı deneyecek misiniz yoksa toptancı olarak hareket edecek misiniz? Ürününüzü tüketicilere, diğer işletmelere, devlet kurumlarına veya yukarıdakilerin tümüne satacak mısınız? Siparişleri nasıl yöneteceğinizi ve yerine getireceğinizi düşünmek, başarının anahtarıdır.

Hedef pazarınızı tanımlarken ve araştırırken takip etmeniz gereken bazı ek ipuçları şunlardır: Onlar için neyin işe yaradığını görmek ve fırsat alanlarını belirlemek için rekabetinizi inceleyin.

Hedef müşterilerinizin satın alma alışkanlıklarını ve ilgi alanlarını keşfedin.

Markanızın sesini yönlendirmeye yardımcı olmak ve mesajlarınızın yaşam tarzlarıyla alakalı olmasını sağlamak için alıcı kişilikler oluşturun.

Araştırmanızı tamamladıktan sonra bulgularınızı bir plan haline getirin. Bu plan, kapsamlı bir hedef çerçevesi sağlayarak iş çabalarınızı yönlendirecek ve önceliklendirecektir.

3. Adım: İşinizi Kurun

Araştırmayı yaptıktan sonra, işinizi kurmaya hazırsınız. Bir işletme adı ve pazarlama mesajlarına karar verin ve renkler, resimler ve yazı tipi gibi marka tanımlayıcıları seçin. Ardından, müşterilerin işletmenizle bağlantı kurmasını kolaylaştırmak için seçtiğiniz tanımlayıcıları kullanarak basit bir logo tasarlayın.

Ardından, çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için kullanacağınız e-ticaret platformunu seçmeniz gerekir. Aşağıdaki yetenekleri içeren bir platform arayın:

Veri toplama ve analitik

Kapsamlı raporlama yetenekleri, müşteri deneyimini kişiselleştirmek için gereken öngörüleri elde etmenizi sağlar.

Müşteri segmentasyon özellikleri

Bunlar, e-ticaret sitesi yöneticilerinin, konum ve sipariş geçmişi gibi faktörlere göre farklı kullanıcı gruplarına farklı bilgiler görüntülemesini kolaylaştırır.

Yerleşik SEO araçları

SEO için optimizasyon, web sitenize organik trafik çekmenin en iyi yollarından biridir.

Bulut barındırma Sitenizi bulutta barındırmak , mağazanızın her zaman kullanılabilirliği konusunda size yüksek derecede güven verir

Ölçeklenebilirlik

E-Ticaret platformunuz, işletmeniz ne kadar hızlı büyürse büyüsün ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde ölçeklenebilmelidir.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Müşteri Yorumları
Bülten Aboneliği

Haber & Duyuru ve Blog yazılarımızdan ilk sizin haberiniz olsun istiyorsanız bültenimize abone olun!

en uygun e-ticaret sisteminden

daha fazlası ?

Türkiye'nin E-Ticaret mağduriyetini gidermek için woocomin Furkan Sağlam ve Mavis Agency tarafından geliştirilmiştir.

E-Ticarete bir adım kaldı

Bilgilerinizi iletin

Subscribe to get 15% discount